Stępień: Bądźcie z nami i kibicujcie nam

0
298

Za tobą pierwszy sezon żużlowy. Nie miałeś zbyt wielu okazji do startów w meczach ligowych. Ta sytuacja ma się jednak zmienić. W przyszłym roku będziesz podstawowym młodzieżowcem Kolejarza. Jak zatem oceniasz poprzedni rok i z jakimi nadziejami czekasz na następny?

Tak naprawdę pierwszy raz startowałem w jakichkolwiek zawodach w poprzednim roku. Traktuję go jako takie przejeżdżenie. Myślę, że nabrałem już jakiegoś doświadczenia i mam nadzieję, że w nowym sezonie będzie tylko lepiej i będę miał możliwość wystartować w większej ilości zawodów.

W swoim jedynym meczu Kolejarza pokonałeś m.in. Piotra Świercza. Mówi się, że zawodnik ten może jeszcze zostać wypożyczony do PGE Ekstraligi. Czy zwracałeś uwagę w trakcie spotkania przed kim dojeżdżałeś do mety?

Raczej nie zwracałem uwagi na to z kim wygrałem. To był mój pierwszy mecz i starałem się po prostu jechać do przodu.

W jakich zawodach oprócz ligi chciałbyś wystartować w sezonie 2023?

Na pewno chciałbym jeszcze raz spróbować swoich sił w turniejach Zaplecza Kadry Juniorów i bardzo chciałbym pojechać jeszcze na tor do Pardubic. Miałem pojechać tam w turnieju Nice Cup. Bardzo spodobał mi się ten tor, ale niestety tuż przed zawodami spadł deszcz. Zdążyliśmy odjechać tylko sesję treningową.

Jak wyglądają twoje przygotowania do następnego sezonu?

Indywidualnie trenuję na siłowni i razem z chłopakami trenujemy na sali z trenerem klubowym Krystianem Balowskim. Dodatkowo staram się jak najczęściej trenować na crossie.

Jaki sprzęt będziesz miał do dyspozycji?

Będę miał dwie ramy, z czego jedna po Oskarze Polisie. Jeśli chodzi o silniki, to mam otrzymać trzy z klubu na nowy sezon.

Gdybyś miał w kilku zdaniach przekonać potencjalnych sponsorów do współpracy, to co byś im teraz powiedział? Dlaczego opolskie firmy powinny zainwestować w Oskara Stępnia?

Jestem młodym zawodnikiem i jeszcze wiele przede mną. W tej chwili ciężko powiedzieć, co i jak wiele osiągnę. Jeśli jednak potencjalny sponsor zaufa mi już dzisiaj, to będzie miał szczególną satysfakcję, że jako firma ze swoim logo na moim kevlarze była ze mną od początku mojej kariery i wspólnie pomoże mi wchodzić na szczyt.

Po Tobie licencję żużlowe w Opolu zdali kolejni wychowankowie. Z Kacprem i Kubą znasz się jednak dłużej niż tylko ze szkółki żużlowej. Cieszy cię myśl, że będziesz z nimi stanowił o sile formacji młodzieżowej Kolejarza?

Tak, na pewno bardzo się cieszę, że zdali licencję. Z Kacprem znam się już od podstawówki, z Kubą od jakiś czterech lat. Na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów na pewno będzie nam raźniej. Na ile potrafię będę się starał pomagać chłopakom, żeby nie popełniali tych samych błędów co ja.

Czy chciałbyś coś przekazać opolskim kibicom?

Bądźcie z nami i kibicujcie nam. Na torze zawsze czujemy Wasze wsparcie.

Komentarze

komentarzy